کارگاه PROGENY [1]

نوشته شده توسط : ahmadvand در تاریخ یكشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
News [2]
شبکه پزشکی مولکولی کشور در نظر دارد با همکاری انجمن ژنتیک ایران و پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه ع.پ شهید بهشتی کارگاه 2 روزه ای تحت عنوان "معرفی و آموزش نرم افزار PROGENY " را در تاریخ 15 و 16تیر ماه 92 در محل انستیتو پاستور ایران _ گروه پزشکی مولکولی (سالن رازی) برگزار نماید.
موارد کاربرد کارگاه :
این نرم افزار برای کلیه پزشکان و متخصصین ژنتیکی که در زمینه مشاوره ژنتیک و تشخیص بیماری های ژنتیکی فعالیت می کنند کاربرد داشته و با انسجام بخشیدن به داده های متنوع و وسیع مربوط به خانواده های مراجعه کننده به درمانگاه های ژنتیک، امکان دسترسی سریع و همزمان به یافته های بالینی و آزمایشگاهی این بیماران را نیز فراهم می آورد.

به طور کلی کاربری های این نرم افزار در سه گروه زیر طبقه بندی می شوند:

1- Clinical : کاربری اصلی این قسمت رسم شجره نامه و ثبت اطلاعات بالینی، سوابق بیماری، نتایج یافته های کلینیکی و پاراکلینیکی و دیگر داده های مربوط به بیمار می باشد.

2- Lims : این بخش از نرم افزار جهت ثبت اطلاعات مربوط به نمونه های آزمایشگاهی بیماران، مراحل مختلف تست های ژنتیکی انجام شده و نتایج آنان و دیگر اطلاعات مربوط به نگهداری نمونه در آزمایشگاه طراحی شده است.

3- Lab : در این بخش از نرم افزار می توان نتایج حاصل از بررسی مارکر های ژنتیکی بیماران (SNP genotyping) را در بانک اطلاعاتی مربوطه وارد نمود.
با توجه به اینکه همه داده های مربوط به هر سه بخش فوق در یک بانک اطلاعاتی واحد ثبت می شوند، جنبه های مختلف بالینی و آزمایشگاهی یک نمونه به صورت integrated قابل دسترسی خواهند بود.

سرفصل های کارگاه:

در این کارگاه قابلیت های مختلف نرم افزار به شرح زیر آموزش داده خواهند شد:
1- رسم شجره نامه
2- مشخص کردن بیماران با آیکون های تعریف شده در شجره نامه
3- تعریف field های مورد نیاز
4- طراحی فرم های مخصوص ثبت اطلاعات کلی شجره نامه
5- طراحی فرم های مخصوص ثبت اطلاعات افراد
6- طراحی smart lists به شکل مورد نیاز
7- ورود داده های ثبت شده در نرم افزار به دیگر نرم افزارهای مورد استفاده (Access, Excel, ... )

شرایط ثبت نام:

ثبت نام از 15 نفر از متقاضیان ، از طریق تماس تلفنی و یا حضوری انجام خواهد پذیرفت و انتخاب داوطلبین شرکت در کارگاه بر اساس رشته تحصیلی مرتبط و حداقل از مقطع دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر صورت خواهد گرفت.
اعضاء هیأت علمی و دکترای تخصصی در رشته های ژنتیک و بیوتکنولوژی پزشکی، متخصصین ژنتیکی که در زمینه مشاوره ژنتیک و تشخیص بیماری های ژنتیکی فعالیت می کنند ، پزشکان عمومی، دکترای داروسازی، دکترای علوم آزمایشگاهی و کارشناسان ارشد علوم آزمایشگاهی در اولویت می باشند.

تلفن تماس جهت ثبت نام : 66954324 _021

توجه:
کارگاه فوق دارای امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت، برای اعضاء هیأت علمی و دکترای تخصصی در رشته های ژنتیک ، بیوتکنولوژی پزشکی، پزشکان عمومی، دکترای داروسازی، دکترای علوم آزمایشگاهی و کارشناسان ارشد علوم آزمایشگاهی می باشد.
کارگاه PROGENY | ورود/ایجاد حساب کاربری [3] | 0 نظر ارسال شده است
ما در قبال نظرات پاسخگو نیستیم.
لینک های مرتبط
  [1] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&file=article&sid=93
  [2] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&catid=&topic=1
  [3] https://irmolmednet.ir/html/user.php