روشهای پیشگیری و تشخیص ویروس HIV [1]

نوشته شده توسط : Admin در تاریخ دوشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
News [2]
شبکه تحقیقات پزشکی مولکولی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت (یکی از معتبرترین صادر کنندگان گواهی های رسمی آموزشی در کشور) در نظر دارد از تاریخ 25 الی 28 بهمن ماه 1395 کارگاه روشهای پیشگیری و تشخیص ویروس HIVرا برگزار نماید.
مقدمه و معرفی کاربردهای کارگاه :
بر طبق گزارشات چاپ شده توسط WHO در سال 2012 ، بیش از 35 میلیون نفر در سرتاسر دنیا HIV مثبت گزارش شده است وهر روز 6300 نفرجدید به این ویروس آلوده می گردند. در ایران، براساس آمار سال 2007 حدود 66000 نفرHIV مثبت گزارش شده اند.
اهمیت تشخیص به موقع، این است که می توانیم از انتقال HIV جلوگیری و ریسک انتقال بیماری به دیگران را کاهش دهیم؛ همچنین زمانی که بیماری فرد به موقع تشخیص داده می شود مسئولین بهداشتی نیز توجه بیشتری به بیمار خواهند داشت و تمهیداتی برای مراقبت از بیمار و دسترسی به دارو برای وی می توانند فراهم کنند همچنین آمارهایی نشان داده است با تشخیص صحیح و به موقع میتوان در مدیریت و کنترل بیماران فوق الذکر مفید واقع گردد.
همچنین موتاسیونهای زیاد، رژیم درمانی زیر حد مطلوب مانند مونوتراپی و مشکلات فارماکنتیک مانند ضعف در جذب دارو، دوز ناکافی و... منجر به تولید سوش های مقاوم به دارو می شود. اهمیت موضوع در سطح جهان با توجه به موتاسیون‌های مقاوم به درمان و پیدا شدن سوشهای مقاوم در اغلب کشورهای پیشرفته جهان و کشورهای در حال توسعه، به این جهت است که می توان وضعیت کلینیکی بیمار و چگونگی روند درمان و همچنین نوع درمان را بررسی کرد و اهمیت دیگر آن به این گونه است که بیمارانی که از قبل از اینکه درمان تغییر کند به موتاسیون های موجود اطلاع دارند نسبت به آنهایی که اطلاع ندارند، بار ویروسی آنها کاهش بیشتری داشته است. اهمیت دیگر اینکه پس از تشخیص مقاومت ها می توان بهترین نوع درمان را انتخاب کرد. در حقیقت اختیارات پزشک برای انتخاب دارو بالا می رود. این کارگاه به منظور آشنایی کلیه مخاطبین و محققین با روشهای پیشگیری، تشخیص و مدیریت درمان افراد HIV مثبت با استفاده از روشهای مقاومت دارویی برگزار خواهد شد.

سر فصل های کارگاه:

1) آشنایی با اصول پیشگیری ویروس HIV
2) آشنایی با روش تشخیص سرولوژی ویروس HIV
3) آشنایی با روش تشخیص مولکولی ویروس HIV
4) آشنایی با روش تعیین مقاومت دارویی ویروس HIV
5) آشنایی با روش تعیین کمی ویروسHIV -VIRAL LOAD

گروه مخاطبین (گروه هدف):
پزشکی مولکولی- سلولی مولکولی- آسیب شناسی - داروسازی- فارماکولوژی- شیمی دارویی - بیوتکنولوژی دارویی- علوم آزمایشگاهی - پزشکان عمومی - زیست فناوری پزشکی-بیوتکنولوژی پزشکی - ایمنی شناسی - بیوشیمی بالینی -میکروبشناسی- ویروس شناسی- ژنتیک انسانی- ژنتیک مولکولی-بیوانفورماتیک- خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون

زمان: 25 الی 28 بهمن 1395

محل برگزاری: انستیتتو پاستور ایران_ بخش هپاتیت و ایدز انستیتو پاستور ایران

برگزار کننده:
شبکه پزشکی مولکولی وزارت بهداشت

با همکاری:
بخش هپاتیت و ایدز انستیتو پاستور ایران
مرکز تحقیقات میکروبیولوژی انستیتو پاستور ایران
آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت
مرکز تحقیقات بیماری های عفونی -گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تلفن های ثبت نام:
66954324- 021
64112449-021

تلگرام شبکه: 09373022275

کانال تلگرام خبری شبکه: WWW.telegram.me/molmednet

اینستاگرام شبکه: molmednet

گوگل پلاس شبکه: Iranian Molecular Medicine Metwork
روشهای پیشگیری و تشخیص ویروس HIV | ورود/ایجاد حساب کاربری [3] | 0 نظر ارسال شده است
ما در قبال نظرات پاسخگو نیستیم.
لینک های مرتبط
  [1] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&file=article&sid=232
  [2] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&catid=&topic=1
  [3] https://irmolmednet.ir/html/user.php