مقدمه ای بر نسل جدید توالی یابی (NGS) به همراه بررسی کاربردها، چالش ها، روش ها وپلت فورم ها [1]

نوشته شده توسط : Admin در تاریخ یكشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵
News [2]
شبکه تحقیقات پزشکی مولکولی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت (یکی از معتبرترین صادر کنندگان گواهی های رسمی _ آموزشی در کشور) در نظر دارد در تاریخ 28 دی ماه 95 کارگاه "مقدمه ای بر نسل جدید توالی یابی (NGS) به همراه بررسی کاربردها، چالش ها، روش ها و پلت فورم ها " را برگزار نماید.
مقدمه و معرفی کاربردهای کارگاه:
افزایش تقاضا برای کاهش هزینه‌ و افزایش بازده ی توالی‌یابی، به توسعه‌ی تکنولوژی‌های توالی‌یابی با توان عملکردی بالا (نسل جدید توالی‌یابی) منجر شد که قادر به توالی‌یابی هزاران و یا میلیون‌ها توالی به صورت هم‌زمان می‌باشد. نسل جدید توالی‌یابی، قادر به توالی‌یابی سریع قطعات بزرگ DNA در طول ژنوم است و با حداقل ابزارها، قادر به تولید گیگا باز داده در هر مرحله‌ی توالی‌یابی می‌باشد. روش‌های نسل جدید توالی‌یابی، طیف وسیعی از کاربردها نظیر توالی‌یابی کل ژنوم، توالی‌یابی از نو، توالی‌یابی RNA برای کاربردهایی مثل بررسی ترانسکریپتوم و RNAهای کوچک، بررسی متیلاسیون و بررسی برهم‌کنش نوکلئیک اسید و پروتئین را شامل می‌شوند، با توجه به اینکه در این پروسه تهیه کتابخانه مرحله بسیار مهمی محسوب می شود، تهیه نمونه های باکیفیت و غلظت مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سر فصل های کارگاه:
مقدمه ای بر نسل جدید توالی یابی
کابردهای نسل جدید توالی یابی
طرز تهیه نمونه و ساخت کتابخانه
طراحی پروژه های نسل جدید توالی یابی

برگزار کننده:
شبکه پزشکی مولکولی کشور
معاونت تحقیقات و و فناوری وزارت بهداشت

با همکاری:
گروه تخصصی امیکس

زمان برگزاری:
28 دی ماه 1395

مکان:انستیتو پاستور ایران
شماره تلگرام شبکه:09373022275

تلفن ثبت نام:
64112449-66954324
22098331-22369903

کانال خبری شبکه: www.telegram.me/molmednet

اینستاگرام شبکه : molmednet

گوگل پلاس شبکه : Iranian Molecular Medicine Metwork

توجه : کسانی که این کارگاه را همراه با کارگاه پیشرفته "تجزیه و تحلیل پیشرفته داده های Real-Time PCR در حوزه تحقیقات، تشخیص و کلینیک " (که اطلاعات آن در همین سایت ذکر شده است) ثبت نام نمایند، از 15 درصد تخفیف جداگانه بهره خواهند برد.
همچنین این برنامه، دارای امتیاز بازآموزی ازمعاونت آموزشی اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت ،گواهی و تائیدیه رسمی شبکه پزشکی مولکولی وزارت بهداشت و تائیدیه معتبر انستیتو پاستور ایران می باشد.بنابراین دارای 3 گواهی معتبر می باشد.
مقدمه ای بر نسل جدید توالی یابی (NGS) به همراه بررسی کاربردها، چالش ها، روش ها وپلت فورم ها | ورود/ایجاد حساب کاربری [3] | 0 نظر ارسال شده است
ما در قبال نظرات پاسخگو نیستیم.
لینک های مرتبط
  [1] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&file=article&sid=227
  [2] https://irmolmednet.ir/html/index.php?name=News&catid=&topic=1
  [3] https://irmolmednet.ir/html/user.php